איחוד תיקיםבקשה לאיחוד תיקים משמעה שאם יש לכם כמה תיקים בהוצאה לפועל, אינכם חייבים לנהל כל אחד מהם בנפרד.

יש לכם אפשרות להוביל מהלך שנקרא איחוד תיקים (ואתם בהחלט תהיו אלה שצריכים להוביל את המהלך, משום שסביר להניח שלא יציעו לכם אותו).

מה זה בעצם איחוד תיקים? מצב שלחייב יש ריבוי חובות, כלומר, מספר תיקים פעילים בהוצאה לפועל (למשל, חוב לבנק, לחברת הסלולר, לחברת כרטיסי האשראי ועוד), החייב יכול לבקש ביצוע פעולה של איחוד תיקים.

בשלב הראשון, כל התיקים יאוחדו וייחשבו כתיק אחד. בשלב השני, בהתאם ליכולת החייב ייקבע התשלום החודשי עבור כל התיקים ביחד, כאשר התשלום החודשי שתצטרכו לשלם, יתחלק באופן יחסי בין כל הנושים, בהתאם לגובה החוב.

הוצאה לפועל הוא הגוף שמחליט על החלוקה היחסית בין הנושים.

בקשה לאיחוד תיקים – יתרונות וחסרונות

כמובן שגם לאיחוד תיקים יש יתרונות ויש חסרונות. במידה ולא תאחדו את התיקים, תתבצע חקירת יכולת על כל תיק ותיק בנפרד, וכך תיאלצו לשלם החזר חודשי עבור כל אחד ואחד מהם. ספק רב אם תוכלו לעמוד בכך.

איחוד תיקים יאפשר לכם לשלם החזר חודשי אחד, שייקבע בהתאם ליכולתכם. כך בפועל ייצא  שתשלמו סכום חודשי נמוך יחסית, עבור כל התיקים גם יחד.

כאן המקום לציין כי בעקבות המהלך, החובות לא ייעלמו. החובות עדיין קיימים ואי לכך עדיין יוטלו עליכם מגבלות.

החייב יוכרז כמוגבל באמצעים, כלומר, אדם שיש לו מגבלות מול הבנקים, ולכן למעשה, אסור

לא תוכלו לקבל אשראי, כרטיסי אשראי, פנקסי צ’קים ועוד. כל ההגבלות הללו נועדו על מנת שלא תינתן לכם האפשרות לצבור חובות חדשים, ולעזור לכם להתקדם לנקודת הסיום של מחיקת חובות.

לסיכום, איחוד תיקים הוא פתרון מצוין למי שברשותו מספר תיקים בהוצאה לפועל.

המידע באתר אובליגור הוא מידע כללי ואינו מידע מחייב. הזכויות הפרטניות נקבעות על-פי חוק, תקנות ופסיקת בית המשפט. אלה משתנים מזמן לזמן, ואובליגור אינה ערֵבה לכך שהמידע באתר הוא המידע העדכני ביותר.

השימוש במידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ או טיפול משפטי, מקצועי או אחר והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.

חברת אובליגור אינה ממליצה על ארגון או איש מקצוע כלשהו, ואין בציון שם של אדם או ארגון כמספק מידע משום המלצה עליהם או עדות בדבר מומחיותם.


Leave a Reply