פושטי רגלאין ספק שזה לא נעים להיות פושטי רגל, עם זאת לפעמים פשיטת רגל היא הפתרון הטוב ביותר ליציאה מהצרה הכלכלית.
על פושטי רגל חלות מגבלות שונות ולא אחת הם מוטרדים משאלות כמו – האם הם יכולים להיכנס לכלא? והאם הם יכולים לעזוב את הארץ? במאמר זה תקבלו תשובות לשאלות.

האם במדינת ישראל פושטי רגל יכולים להיכנס לכלא?

מצד אחד– לרוב במדינת ישראל פושטי רגל לא נכנסים לכלא. המדינה מכירה בכך שהחייב לא מסוגל להחזיר את החובות שלו ולכן מאפשרת לו לגשת להליך של פשיטת רגל, כאשר בסוף ההליך החייב יקבל הפטר שפוטר אותו מכל חובותיו. בשורה התחתונה, למדינה לא תצמח תועלת אם החייב יישאר מחוסר עבודה ולא יתרום את חלקו במעגל העבודה.
מצד שני– המקרים שבהם בית המשפט כן יבקש להכניס לכלא חייבים, יהיו לרוב כאשר בית המשפט יהיה סבור שהחייב מזלזל בהחלטותיו. כלומר, כל עוד החייב מקבל בכבוד את החלטות בית המשפט – דהיינו, משלם את התשלום החודשי שנגזר עליו לשלם ומקפיד למלא ולהגיש לכונס הנכסים את הדוחות הכלכליים שלו- סביר להניח שהוא יישאר מחוץ לכותלי בית הסוהר.

האם פושטי רגל יכולים לעזוב את הארץ?

פושטי רגל (בדרך כלל) לא יכנסו לכלא, אבל כל עוד הליך פשיטת הרגל לא הסתיים- הם גם לא יכולים לעזוב את הארץ. ברגע שחייבים מגישים בקשה לצו כינוס נכסים, הם מקבלים צו עיכוב יציאה מהארץ (כדי שלא יברחו). ואגב, גם מוטלות עליהם מגבלות אשראי. משום כך, בין היתר, פושטי רגל רבים מבקשים לסיים את ההליך ולקבל הפטר כמה שיותר מהר.

המידע באתר אובליגור הוא מידע כללי ואינו מידע מחייב. הזכויות הפרטניות נקבעות על-פי חוק, תקנות ופסיקת בית המשפט. אלה משתנים מזמן לזמן, ואובליגור אינה ערֵבה לכך שהמידע באתר הוא המידע העדכני ביותר.

השימוש במידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ או טיפול משפטי, מקצועי או אחר והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.

חברת אובליגור אינה ממליצה על ארגון או איש מקצוע כלשהו, ואין בציון שם של אדם או ארגון כמספק מידע משום המלצה עליהם או עדות בדבר מומחיותם.


Leave a Reply