פשיטת רגלמה זה בעצם אומר להכריז על פשיטת רגל?  משמעות ההליך? הליך זה מגן על פושטי רגל מפני הנושים, אך רצוי וכדאי מאוד לעשות מאמץ ולהגיע להסדר פיננסי, לפני שבכלל מגיעים להליך של פשיטת רגל, משום שהליך פשיטת רגל – לאדם פרטי ישאיר כתם על שמכם לעוד הרבה שנים.

ברגע שחייב מוכרז כפושט רגל, כל ההתנהלות בתיק שלו עוברת לידי כונס הנכסים הרשמי. הנושים של החייב לא יוכלו להטריד אותו יותר, יהיה עליהם לפנות לכונס הנכסים.

עם זאת, פושטי רגל חייבים להקפיד לשלם תשלומים חודשיים שכונס הנכסים קובע להם (כמובן, בהתאם למצב הפיננסי של החייב), זאת על מנת שבעתיד הכסף שיצטבר יתחלק בין הנושים. בנוסף, על החייב למלא דוחות פיננסיים של הכנסות והוצאות.

ניתן לומר שברגע שחייב מוכרז כפושט רגל הוא נמצא תחת ההשגחה של ה’אח הגדול’, כלומר, כונס הנכסים הרשמי, זאת משום שתפקידו של הכונס הוא בין היתר, לפקח על פעילותו הפיננסית של החייב ולמנוע ממנו להמשיך ולהסתבך בחובות.

מתי הליך פשיטת רגל יהיה התשובה

הליך פשיטת רגל לאדם פרטי הנו הליך מורכב לא פחות מהליך לעסק או חברה. זכרו כי יש לפנות להליך פשיטת רגל רק אם אין ברירה אחרת. במידה ונראה כי פשיטת רגל היא הצעד הכדאי, מומלץ להיעזר בגורם מקצועי למילוי הטפסים הנדרשים לצורך הגשת בקשה לפשיטת רגל. כמובן שבאם תבחרו בכך, תוכלו לגשת להליך פשיטת רגל לבדכם.

שוקלים להגיש בקשה לפשיטת רגל? קחו בחשבון כי גם לאחר שחייב מוכרז כפושט רגל, יכול לעבור זמן רב עד שהוא יזכה בהפטר הפוטר אותו מכל חובותיו. 

חברת אובליגור תעזור לכם לפתור את הבעיה הפיננסית, אנו דוגלים בטיפול בבעיה מן השורש ונעניק לכם ליווי מניעתי והדרכה פיננסית, להתנהלות כלכלית נבונה ולעתיד טוב יותר.

המידע באתר אובליגור הוא מידע כללי ואינו מידע מחייב. הזכויות הפרטניות נקבעות על-פי חוק, תקנות ופסיקת בית המשפט. אלה משתנים מזמן לזמן, ואובליגור אינה ערֵבה לכך שהמידע באתר הוא המידע העדכני ביותר.

השימוש במידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ או טיפול משפטי, מקצועי או אחר והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.

חברת אובליגור אינה ממליצה על ארגון או איש מקצוע כלשהו, ואין בציון שם של אדם או ארגון כמספק מידע משום המלצה עליהם או עדות בדבר מומחיותם.

 


Leave a Reply