מחיקת חובות לבנקיםמחיקת חובות לבנקים – איך מגיעים למצב המיוחל הזה?

מחיקת חובות לבנקים הוא מצב שלא חייב להישאר בגדר חלום, דעו כי יש מספר דרכים למחוק חוב בבנק. מובן שהדרך הטובה ביותר היא פשוט לפרוע את החובות אלא שלא תמיד המקורות הפיננסיים שלנו אכן עומדים לרשותנו לצורך כך. אז מה אפשר לעשות? ניתן לבקש לערוך משא ומתן ושוקלים אפשרות של לקיחת הלוואה לצורך סגירת החובות (לא תמיד זה הדבר הנכון לעשות ומומלץ להיוועץ במומחים בתחום הפיננסי לגבי מחיקת החובות על ידי הלוואה נוספת).

איך מגיעים למצב של מחיקת חובות לבנקים במצב בו לא ניתן להשיג הסדר חוב טוב ונוח יותר

מחיקת חובות לבנקים, עדיין אפשרית גם במצבים בהם לא ניתן להסדיר חוב בתנאים טובים יותר. כשהחובות הצטברו לסכומים גבוהים מאוד, עד כדי כך שקשה להגיע להסדר מציאותי שלפיו החייב יעמוד בהחזר המלא של החוב שלו, הבנק מגיע למצב בו אין לו ברירות אלא לבוא לקראת החייב ולוותר על חלק מסוים מהחוב, ובמקביל, לנסות לגבות מהחייב את היתרה המקסימאלית בגין חובו. ההליך האמור קרוי מחיקת חובות, ובעצם הבנק מוחק חלק מהחוב של החייב, ואת היתרה, פורס לתשלומים נוחים וטובים יותר, מה שמאפשר לחייב להמשיך להשתכר ובמקביל להחזיר את יתרת חובו.

יש לציין כי לחייבים יש דרכים נוספות לסיים עם חובותיהם וזה על ידי הליך פשיטת רגל לאדם פרטי. אולם יש לזכור כי פשיטת רגל היא צעד חד צדדי מצד החייב או של נושיו וגם שיש להליך זה השלכות מהותיות על עתידו של החייב, ולעומת זאת, מחיקת חובות על ידי הבנק היא צעד דו צדדי בו הבנק והחייב מגיעים להסדר, כך שמחיקת חובות זהו בעצם חוזה חתום בין הבנק לחייב, לשם הסדרת החזר החוב.

מחיקת חובות לבנקים – באילו מקרים יהיה נכון לקחת הלוואה לצורך מחיקת חובות לבנק

 מחיקת חובות לבנקים על ידי לקיחת הלוואה לכיסוי החובות – מתי יהיה זה צעד נכון ומתי לא:

נניח שניהלתם משא ומתן והצלחתם להוריד את גובה החוב אך עדיין אין לכם את הסכום המבוקש. אתם יכולים לפנות לחברות ביטוח וחברות אשראי ולבקש מהן הלוואה. לפעמים מוטב לקחת הלוואה שתעזור לחסל חוב. בדקו היטב את כל האפשרויות העומדות בפניכם כך שתוכלו  לעמוד בתשלומי החזר החוב, וכן ביכולת ההחזר שלכם להלוואה אם תחליטו לנסות לסגור חוב קיים בדרך זו.


Leave a Reply