חוב לבנקלצערנו, כולנו יודעים היטב מה זה חוב לבנק. חוב לבנק יכול להיווצר מהסיבה הפשוטה ביותר שהוצאותיו של אדם גבוהות מהכנסותיו, מה שגורם למצב של מינוס בחשבון העובר ושב, וגירעון שהולך וגדל עם הזמן. כמו כן החוב יכול להיווצר כאשר החייב לוקח הלוואה מהבנק, במסגרתה הוא מתחייב לתשלומי החזר אך אינו עומד בהם. סיבה נוספת יכולה להיות עקב תשלומים שונים בכרטיס האשראי שאין לבעל הכרטיס כיסוי עבורם.

אם יש לכם חוב לבנק, זה בהחלט לא נעים, ויש לכך כל מיני השלכות. הדבר החכם והטוב ביותר לעשות הוא לסגור את החוב. גם אם אתם מתקשים ולא רואים איך אתם מתמודדים עם החובות שלכם ואיך אתם יוצאים מהם, דעו שיש פתרונות למצב ויש מה לעשות בנידון, בהחלט אפשר להגיע למצב של מחיקת חובות לבנקים

חוב לבנק – מתי נוצרת הבעיה
הבעיה נוצרת כשאנשים אומרים “טוב, זה סך הכול הלוואה” או “זה לא עולה לי, זה בתשלומים, לא ארגיש את זה”, אבל זה ועוד איך עולה ובוודאי שזה מורגש.

כשמדובר על חוב לבנק, הבנק מסתכל על סך כל החובות שיש לחייב.

כל עוד החייב עומד בהתחייבויותיו ומחזיר את ההלוואה בזמן – אין שום בעיה (אפילו אם החייב איחר פעם-פעמיים בתשלום של החזר החוב). אם כן מתי כבר יש בעיה?, כאשר הדבר הופך להיות עניין שבשגרה. במקרים כאלו, הבנק מעביר את שם הלקוח לרשימה השחורה, מאותו הרגע הלקוח נכנס לרשימת הלקוחות הבעייתיים של הבנק. משמעות הדבר היא, שהלקוח חשוף לתביעה נגדו מטעם עורך דין חיצוני והדבר עשוי להגיע לבית משפט ולכך שייפתח לנתבע תיק הוצאה לפועל.

חוב לבנק – איך להתמודד במצב כזה
ישנן כמה דרכים להתמודד עם חוב לבנק:

לפרוע את החוב – מנהלים משא ומתן  עם הבנק, ומשלמים את החוב במזומן או בתשלומים בהתאם למה שיסוכם במשא ומתן עם הבנק.

חדלות פירעון – מי שאין באפשרותו להחזיר את החוב, יכול לבחור במסלול של חדלות פירעון , ולהתחיל הליך של פשיטת רגל או חקירת יכולת.

המידע באתר אובליגור הוא מידע כללי ואינו מידע מחייב. הזכויות הפרטניות נקבעות על-פי חוק, תקנות ופסיקת בית המשפט. אלה משתנים מזמן לזמן, ואובליגור אינה ערֵבה לכך שהמידע באתר הוא המידע העדכני ביותר.

השימוש במידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ או טיפול משפטי, מקצועי או אחר והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.

חברת אובליגור אינה ממליצה על ארגון או איש מקצוע כלשהו, ואין בציון שם של אדם או ארגון כמספק מידע משום המלצה עליהם או עדות בדבר מומחיותם.


Leave a Reply