הוצאה לפועלהוצאה לפועל – מי מפחד מצירוף המילים האלה ? איך מתמודדים איתם ?

אם גם בכם חולף רעד רק לשמע הצירוף: הוצאה לפועל, אתם לא לבד אבל אתם גם ממש (אבל ממש) לא חייבים לפחד.

הוצאה לפועל – מי הם, ולמה כולם מפחדים מהם

הוצאה לפועל היא הוצאה לפועל. כשמה כן היא. תפקידה להוציא לפועל את פסקי הדין שניתנו בבתי המשפט, כלומר, אם נמצא שפלוני חייב כסף לאלמוני, הגוף שנקרא הוצאה לפועל הוא זה שיגבה את הכסף מפלוני וכל העיקולים כשרים  (עיקול משכורת, עיקול רכב, עיקול רכוש, עיקול חשבון בנק וכיד העיקול הטובה עליהם).

הוצאה לפועל – איך להתמודד עם מצב בו יש תיקים בהוצאה לפועל?

אם תשבו בחיבוק ידיים ותגידו “טוב, נו, במילא אין לי כסף, הם (הוצאה לפועל) יכולים לקחת מה שהם רוצים”, אז הם באמת ייקחו. ובינינו, זה רק ילך ויחמיר ולא ייגמר רק בעיקולים (צו עיכוב יציאה מהארץ, עיכוב חידוש רישיון נהיגה, איסור החזקת חשבון בנק ועוד…).

לא כולם יודעים זאת אבל כשמדובר על הוצאה לפועל, על עיקולים ועל שאר מרעין בישין, ישנם צעדים שניתן לנקוט בהם על מנת למנוע את רוע הגזירה. מדינת ישראל מאפשרת גם לחייבים ולפושטי רגל לחיות בכבוד. אמנם לא תוכלו להמשיך לצבור חובות ומן הסתם תאלצו לוותר על הביקור השנתי בחו”ל, אבל תוכלו להביא הביתה משכורת מבלי שזו תעוקל ומבלי שכל פעם מעקלי הוצאה לפועל ידפקו לכם בדלת.

המידע באתר אובליגור הוא מידע כללי ואינו מידע מחייב. הזכויות הפרטניות נקבעות על-פי חוק, תקנות ופסיקת בית המשפט. אלה משתנים מזמן לזמן, ואובליגור אינה ערֵבה לכך שהמידע באתר הוא המידע העדכני ביותר.

השימוש במידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ או טיפול משפטי, מקצועי או אחר והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.

חברת אובליגור אינה ממליצה על ארגון או איש מקצוע כלשהו, ואין בציון שם של אדם או ארגון כמספק מידע משום המלצה עליהם או עדות בדבר מומחיותם.Leave a Reply