201108.31
0
0

הסדר חובות הוצאה לפועל

הסדרי חוב – כל מה שצריך לדעת

הסדרי חוב הם תוצאה של משא ומתן על חוב מול הנושים או מול הוצאה לפועל. בניגוד לחוב לבנק או לנושה אחר שעוד לא הועבר להוצאה לפועל, חוב שהגיע לטיפול של רשות האכיפה והגבייה הוא חוב שהוגשה בגינו תביעה בהוצאה לפועל והחייב הפסיד (או לא התגונן) בבית המשפט. מטרת ההוצאה לפועל היא לממש את פסק הדין ולנהל הליך גבייה מול החייב, אבל זה לא סוף פסוק. גם כאשר יש תיק בהוצאה לפועל אפשר וניתן להשיג הסדרי חוב .

חשוב לנסות להשיג הסדרי חוב – אף פעם לא מאוחר מדי

הסדרי חוב אפשריים גם כאשר נפתח תיק בהוצאה לפועל. לפעמים אנשים רבים חושבים שאם יש להם תיק בהוצאה לפועל אז המסמר האחרון בארון כבר הוכנס, ולא יהיה ניתן להגיע להסדר, אך בדרך כלל אפשר להגיע להסדר מול נושים, גם כשמדובר על הסדרי חוב מול הוצאה לפועל, הבנקים או הזוכים האחרים, לא אחת הנושים מעדיפים להתפשר ולקבל חלק מהחוב מאשר לא לקבל שום דבר.

בל נשכח שפרט לפשרה של הסדרי חוב , החייב גם יכול לערער על פסק הדין, דבר שיכול להוביל אף לביטול התיק ולסגירתו.

המידע באתר אובליגור הוא מידע כללי ואינו מידע מחייב. הזכויות הפרטניות נקבעות על-פי חוק, תקנות ופסיקת בית המשפט. אלה משתנים מזמן לזמן, ואובליגור אינה ערֵבה לכך שהמידע באתר הוא המידע העדכני ביותר.

השימוש במידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ או טיפול משפטי, מקצועי או אחר והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.

חברת אובליגור אינה ממליצה על ארגון או איש מקצוע כלשהו, ואין בציון שם של אדם או ארגון כמספק מידע משום המלצה עליהם או עדות בדבר מומחיותם.

Leave a Reply