201108.31
0
0

חובות – האם כדאי לקחת הלוואה כדי לסגור חוב?

יש לכם חובות? חושבים לקחת הלוואה כדי לצמצם או לסגור אותם? תחשבו שוב!

רבים חושבים כי לקיחת הלוואה לכיסוי חוב, תסייע להם להתחיל חיים חדשים ללא חוב והשלכותיו – כשבפועל, המציאות מלמדת אותנו כי מי שלוקח הלוואה לשם לסגירת חוב רק מחמיר את מצבו!

חברות להלוואות חוץ בנקאיות, חברות ביטוח וחברות אשראי גובות ריביות אף פי שתיים מהבנקים, מעניקות תנאי תשלום גרועים יותר מאשר בחוב המקורי שלכם, והרי שאם לא הצלחתם לעמוד בתשלומי החוב הקודם – קרוב לוודאי שלא תעמדו גם בתשלומים החדשים.

וכאן, הריבית הגבוהה כורה לכם בור עמוק יותר של חוב – פיגור בתשלום גורם לעלייה משמעותית בגובה החוב ותוך זמן קצר תמצאו את עצמכם עם חוב גדול אף יותר!

להתמודד עם חובות – באיזה מקרה לוקחים הלוואה לחיסול חוב 

כאן המקום להדגיש כי אובליגור היא לא חברה שנותנת הלוואות, היא לא בנק וגם לא שוק אפור. אובליגור היא חברה שתיתן לכם ייעוץ כלכלי מקצועי להפחתת החוב ולהשגת הסדר חוב בתנאים מיטביים. לפעמים לקיחת הלוואה זהו הצעד הנכון, אך לא תמיד. מומלץ להיוועץ ביועץ פיננסי לפני שלוקחים הלוואה למטרת סגירת חוב.

חיסול חובות על ידי הלוואה – האמנם?

לפעמים כדי לחסל/לסגור חוב רע כדאי לקחת הלוואה. חלקכם אולי אומרים: “בשביל מה לי עכשיו עוד הלוואה? אני כבר לא יודע איזו הלוואה אני פורע קודם”, אבל יש מצבים שבהם כדאי לקחת הלוואה כדי לחסל חוב רע, למשל, חוב שהתנפח בהוצאה לפועל וגורר אחריו עיקולים. הכלל שאומר להפסיק לייצר חובות ולהפסיק לקחת הלוואה ועוד הלוואה ועוד הלוואה, הוא נכון, אבל יש מקרים יוצאים מן הכלל.

המידע באתר אובליגור הוא מידע כללי ואינו מידע מחייב. הזכויות הפרטניות נקבעות על-פי חוק, תקנות ופסיקת בית המשפט. אלה משתנים מזמן לזמן, ואובליגור אינה ערֵבה לכך שהמידע באתר הוא המידע העדכני ביותר.

השימוש במידע המופיע באתר אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ או טיפול משפטי, מקצועי או אחר והסתמכות על האמור בו היא באחריות המשתמש בלבד.

חברת אובליגור אינה ממליצה על ארגון או איש מקצוע כלשהו, ואין בציון שם של אדם או ארגון כמספק מידע משום המלצה עליהם או עדות בדבר מומחיותם.


Leave a Reply